Savjetnik/ca III za legalizaciju bespravnih objekata u Sekretarijatu za uređenje prostora
OPŠTINA BAR
Bar
26/03/2021

OPIS POSLA

Datum oglasa
26/03/2021
Poslodavac
OPŠTINA BAR
Adresa
Bulevar Revolucije br. 1
Opština
BAR
Mjesto rada
Bar
Radno iskustvo
12
Dužina zaposlenja
Na neodređeno vrijeme
Raspored radnog vremena
Ostalo
Nije obezbijeđen
Probni rad
12
Tip prijave
Oglas
Rok prijave
Savjetnik III za legalizaciju bespravnih objekata, 1 izvršilac, na neodređeno vrijeme Uslovi: -VI nivo kvalifikacije obrazovanja u obimu 180 kredita CSPK-a -Prirodno-matematički fakultet informacionog smjera -najmanje 1 godina radnog iskustva -položen stručni ispit za rad u državnim organima Svi kandidati, pored posebnih uslova propisanih za pojedina radna mjesta, moraju ispunjavati opšte uslove za zasnivanje radnog odnosa propisane u članu 34 Zakona o državnim službenicima i namještenicima (“Službeni list Crne Gore”, br. 2/18, 34/19 i 08/21) koji glasi da u državnom organu može da zasnuje radni odnos lice koje: • je crnogorski državljanin, • ima navršenih 18 godina života, • je zdravstveno sposobno za obavljanje poslova radnog mjesta (uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti kandidat koji bude izabran Odlukom o izboru kandidata, dostavlja starješini državnog organa, najkasnije u roku od 8 dana od dana dostavljanja te odluke) • ima propisani nivo kvalifikacije obrazovanja, • ima položen stručni ispit za rad u državnim ortganima (izuzetno, radni odnos u državnom organu može zasnovati i lice bez položenog stručnog ispita, pod uslovom da isti položi u roku od jedne godine od dana zasnivanja radnog odnosa). • nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu (uvjerenje da lice nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu pribavlja se po službenoj dužnosti). U organu lokalne uprave ne može da zasnuje radni odnos lice koje je korisnik prava na penziju, u skladu sa zakonom. U skladu sa članom 119 Zakona o lokalnoj samoupravi, probni rad je obavezan za lokalnog službenika, odnosno namještenika koji prvi put zasniva radni odnos na neodređeno vrijeme, u organu lokalne uprave, stručnoj službi, odnosno posebnoj službi. Probni rad traje godinu dana. Potrebna dokumentacija: - Prijava na javni oglas - Curriculim Vitae (CV) - fotokopija biometrijske lične karte - diploma ili uvjerenje o završenom nivou i vrsti obrazovanja - uvjerenje ili potvrda o potrebnom radnom iskustvu - uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima (za radna mjesta za koja je propisano u uslovima). Provjera znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata, izvršiće se u skladu sa članom 115 Zakona o lokalnoj samoupravi, pisanim testiranjem i usmenim intervjuom i na drugi odgovarajući način, ocjenjivanjem znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina, na osnovu propisanih kriterijuma. O datumu, mjestu, vremenu i načinu provjere, kandidati sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove internog oglasa će biti obaviješteni najkasnije pet dana prije dana provjere. Navedenu dokumentaciju potrebno je dostaviti u roku od 15 dana od dana objavljivanja Javnog oglasa, preko arhive ili preporučenom poštom, na adresu: Opština Bar – Sekretarijat za lokalnu samoupravu Bulevar revolucije br. 1, Bar sa naznakom “Prijava na Javni oglas”.
Naziv zanimanja
Diplomirani matematičar - informatičar
Broj prijave
200102100175
Zanimanja
Stepen bachelor – Matematika i računarske nauke

Telefon
085/ 311-611
Fax
312-833 312-065

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima