OGLASI

Savjetnik/ca III za sport, mlade i prevenciju narkomanije
OPŠTINA DANILOVGRAD
Danilovgrad
24/06/2022

OPIS POSLA

Datum oglasa
24/06/2022
Adresa
TRG IX DECEMRA
Opština
DANILOVGRAD
Mjesto rada
Danilovgrad
Radno iskustvo
12
Dužina zaposlenja
Na neodređeno vrijeme
40
Radna mjesečna zarada
450
Raspored radnog vremena
Ostalo
Nije obezbijeđen
Probni rad
12
Tip prijave
Konkurs
Rok prijave
Savjetnik/ca III za sport, mlade i prevenciju narkomanije u Sektoru za društvene djelatnosti u Sekretarijatu za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti, 1 izvršilac/teljka, na neodređeno vrijeme. Uslovi: - VI nivo kvalifikacije obrazovanja (180 kredita CSPK-a) iz oblasti društvenih nauka – psihologija; - najmanje jedna godina radnog iskustva; - položen stručni ispit za rad u državnim organima. 2. Zakonom o državnim službenicima i namještenicima propisano je da radni odnos može da zasnuje lice koje: - je crnogorski državljanin; - ima navršenih 18 godina života; - je zdravstveno sposobno za obavljanje poslova radnog mjesta; - ima propisani nivo kvalifikacije obrazovanja; - ima položen stručni ispit za rad u državnim organima; - nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu. Članom 34 stav 3 Zakona o državnim službenicima i namještenicima propisano je da radni odnos u državnom organu može zasnovati i lice bez položenog stručnog ispita, pod uslovom da isti položi u roku od jedne godine od dana zasnivanja radnog odnosa. 3. Potrebna dokumentacija: - prijava na slobodno radno mjesto, - dokaz o crnogorskom državljanstvu (uvjerenje o crnogorskom državljanstvu ili fotokopija lične karte), - diploma ili uvjerenje o završenom nivou kvalifikacije, - uvjerenje o potrebnom radnom iskustvu, - uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima. 4. Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti dostavlja kandidat koji bude izabran najkasnije u roku od osam dana od dana dostavljanja odluke. 5. Uvjerenje da lice nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu, pribavlja Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti po službenoj dužnosti. 6. Probni rad je obavezan za lokalnog službenika, odnosno namještenika koji prvi put zasniva radni odnos na neodređeno vrijeme, u organu lokalne uprave, stručnoj službi, odnosno posebnoj službi. Probni rad traje jednu godinu. 7. Prijavu i kompletnu dokumentaciju kandidati podnose u originalu ili ovjerenoj kopiji, preko pisarnice Opštine Danilovgrad, na adresu: Opština Danilovgrad, Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti, Trg 9.decembar Danilovgrad, u roku od 15 dana od dana objavljivanja oglasa. 8. Na osnovu potpune i uredne dokumentacije koja je blagovremeno dostavljena, Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti sačiniće listu kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa. 9. Kandidati koji ispunjavaju uslove javnog oglasa, podliježu provjeri znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina. Na sprovođenje provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa, kriterijume i način ocjenjivanja, shodno se primjenjuju propisi o državnim službenicima i namještenicima. U skladu sa Uredbom o kriterijumima i bližem načinu sprovođenja provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina za rad u državnim organima ("Sl. list CG", br. 050/18) provjera znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata sprovodi se najkasnije u roku od 30 dana od dana sačinjavanja liste kandidata koji ispunjavaju uslove javnog oglasa. Pisano testiranje sastoji se od teorijskog i praktičnog dijela i podrazumijeva izradu pisanog testa. Popis propisa koji su potrebni kandidatima sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa za pripremu teorijskog dijela pisanog testa su: Ustav Crne Gore ("Sl. list CG", br. 01/07, 38/13), Zakon o lokalnoj samoupravi („Sl. list CG“, br. 2/18, 34/19, 38/20, 50/22), Zakon o državnim službenicima i namještenicima („Sl. list CG“, br. 2/18, 34/19, 8/21), Odluka o organizaciji i načinu rada lokalne uprave opštine Danilovgrad ("Sl. list CG - opštinski propisi", br. 047/18, 012/19, 019/19, 50/19, 010/20, 19/22), a za pripremu praktičnog dijela pisanog testa: Zakon o sportu ("Sl. list CG", br. 044/18, 123/21) i Zakon o mladima ("Sl. list CG", br. 025/19, 027/19). Praktični dio pisanog testiranja podrazumijeva izradu zadataka koji se odnose na provjeru znanja povezanih sa opisom poslova radnog mjesta za koje se sprovodi oglas. Sekretarijat za lokalnu samoupravu i društvene djelatnosti obavijestiće preko internet stranice (www.danilovgrad.me) kandidate sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa o datumu, mjestu, vremenu i načinu provjere sposobnosti, najkasnije pet dana prije dana provjere sposobnosti. 10. Sve informacije u vezi oglasa mogu se dobiti na br.telefona 020811992, kontakt osoba Snežana Simović.
Naziv zanimanja
VSS
Broj prijave
200442200145
Zanimanja
VSS

Telefon
812-008
Fax
812-008
dustvene.djelatnosti@danilovgrad.me

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima