OGLASI

viši/a savjetnik/ca III za prevenciju bolesti zavisnosti
GLAVNI GRAD PODGORICA SEKRETARIJAT ZA SOCIJALNO STARANJE
Podgorica
14/04/2021

OPIS POSLA

Datum oglasa
14/04/2021
Adresa
VUKA KARADŽIĆA 16
Opština
PODGORICA
Mjesto rada
Podgorica
Radno iskustvo
12
Dužina zaposlenja
Na neodređeno vrijeme
40
Radna mjesečna zarada
390
Raspored radnog vremena
Ostalo
Nije obezbijeđen
Prevoz
Obezbijedjen
Tip prijave
Oglas
Rok prijave
Sekretarijat za lokalnu samoupravu Glavnog grada, na osnovu člana 113 stav 1 Zakona o lokalnoj samoupravi ("Službeni list Crne Gore", br. 2/18, 34/19 i 38/20), člana 5 stav 1 tačka 5 Odluke o organizaciji i načinu rada uprave Glavnog grada ("Sl. list Crne Gore - Opštinski propisi", br.38/18, 43/18, 6/20 i 10/20) i odluke sekretara Sekretarijata za socijalno staranje Glavnog grada o pokretanju postupka za popunu radnog mjesta broj 14-100/21-23 od 22.02.2021.godine, objavljuje: J A V N I O G L A S Za popunu radnog mjesta u Sekretarijatu za socijalno staranje Glavnog grada: Viši/a savjetnik/ca III za prevenciju bolesti zavisnosti, 1 izvršilac na neodređeno vrijeme. Uslovi za zasnivanje radnog odnosa: - crnogorsko državljanstvo; - navršenih 18 godina života; - zdravstvena sposobnost za obavljanje poslova radnog mjesta; - propisani nivo kvalifikacije obrazovanja; - položen stručni ispit za rad u državnim organima (radni odnos može zasnovati i lice bez položenog stručnog ispita, pod uslovom da isti položi u roku od jedne godine od dana zasnivanja radnog odnosa); - da nije osuđivan za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu. Posebni uslovi: -VII 1 nivo kvalifikacije obrazovanja, fakultet iz oblasti društvenih nauka -Najmanje jedna godina radnog iskustva -Znanje engleskog jezika Dokumenta (original ili ovjerene kopije) koja podnosi kandidat/kinja su: -Prijava na slobodno radno mjesto, u kojoj se navodi JMB i saglasnost sa obradom ličnih podataka u svrhu sprovođenja oglasa za popunu radnog mjesta (obrazac prijave na sajtu www.podgorica.me); -CV; -Dokaz o završenom nivou kvalifikacije obrazovanja; -Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima (radni odnos može zasnovati i lice bez položenog stručnog ispita, pod uslovom da isti položi u roku od jedne godine od dana zasnivanja radnog odnosa); -Uvjerenje ili potvrda o potrebnom radnom iskustvu -Dokaz o znanju engleskog jezika -Ovjerena fotokopija biometrijske lične karte (da ovjerena kopija nije starija od 6 mjeseci); Dokumenta koja pribavlja javnopravni organ po službenoj dužnosti: -Uvjerenje da kandidat/kinja nije osuđivan/a za krivično djelo koje ga/je čini nedostojnim za rad u državnom organu. Provjera znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina kandidata/kinje izvršiće se u roku od 30 dana od dana sačinjavanja liste kandidata koji ispunjavaju uslove oglasa, o čemu će se kandidati obavijestiti preko internet stranice Glavnog grada najkasnije 5 dana prije provjere, shodno Uredbi o kriterijumima i bližem načinu sprovođenja provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina za rad u državnim organima ("Službeni list Crne Gore", br. 50/18). Popis propisa potrebnih za postupak provjere: Ustav Crne Gore ("Službeni list Crne Gore", br. 1/07 i 38/13), Zakon o lokalnoj samoupravi (“Službeni list br.02/18, 34/19 i 38/20), Zakon o državnim službenicima i namještenicima (“Sl.list CG br.02/18, 34/19, 08/21), Zakon o upravnom postupku ("Službeni list Crne Gore", br. 56/14, 20/15, 40/16 i 37/17), Odluka o organizaciji i načinu rada uprave Glavnog grada (“Sl.list CG-OP” br. 38/18,43/18, 06/20 i 10/20), ), Zakon o sprečavanju zloupotrebe droga("Službeni list Crne Gore", br. 28/11 i 35/13), Strategija Crne gore za sprečavanje zloupotrebe droga 2013-2020, Zakon o ograničavanju upotrebe duvanskih proizvoda ("Službeni list Crne Gore", br. 46/19), Zakon o radu (“Sl.list CG” br. 74/19 i 8/21), Nacionalna strategija prevencije štetne upotrebe alkohola i alkoholom uzrokovanih poremećaja u Crnoj Gori 2013-2020 sa akcionim planovima za sprovođenje, Zakon o igrama na sreću("Službeni list Republike Crne Gore", br. 52/04). Prijavu i CV sa dokumentacijom kandidat/kinja podnosi u originalu ili ovjerenoj kopiji, preko arhive Glavnog grada, Ul. Njegoševa br.20 - Podgorica, u zatvorenoj koverti, u roku od 15 dana od dana objavljivanja javnog oglasa na adresu: Glavni grad Podgorica – Sekretarijat za lokalnu samoupravu, Ul. Vuka Karadžića 16 - Podgorica, sa naznakom za: Javni oglas – radno mjesto na koje se kandidat prijavljuje. NAPOMENA: Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti podnosi isključivo izabrani/a kandidat/kinja i to u roku od osam dana od dana dostavljanja odluke o izboru kandidata. Kontakt osoba: Miodrag Gazivoda, tel. 020/447-193 i 020/447-
Naziv zanimanja
VSS društvenog smjera
Broj prijave
201762100649
Vještine
Poznavanje engleskog jezika
Položen stručni ispit

Telefon
020-447-193,020-447-180

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima