OGLASI

direktor/ica agencije za nadzor osiguranja
AGENCIJA ZA NADZOR OSIGURANJA
Podgorica
09/06/2023

OPIS POSLA

Datum oglasa
09/06/2023
Adresa
MOSKOVSKA 17A M/C1
Opština
PODGORICA
Mjesto rada
Podgorica
Radno iskustvo
36
Dužina zaposlenja
Na određeno vrijeme
Rok trajanje
60 mjeseci i 0 dana
40
Radna mjesečna zarada
1500
Raspored radnog vremena
Rad u smjenama
Nije obezbijeđen
Tip prijave
Konkurs
Rok prijave
AGENCIJA ZA NADZOR OSIGRANJA ADRESA: ul. Moskovska 17A, M/C1, 81000 Podgorica kontak telefon: 382 20 513 502. Savjet Agencije za nadzor osiguranju, na osnovu čl. 15 stav 1 tačka 12 i čl. 16 Statuta Agencije za nadzor osiguranja („Sl. list Crne Gore“, br. 35/23), i čl. 187 i čl. 198 d Zakona o osiguranju ("Službeni list Republike Crne Gore", br. 78/06, 19/07, "Službeni list Crne Gore", br. 53/09, 73/10, 40/11, 45/12, 06/13, 55/16 i 146/21), i čl. 17 i 18. Procedure zapošljavanja i načina provjere sposobnosti kandidata pri zasnivanju radnog odnosa u Agenciji za nadzor osiguranja, raspisuje JAVNI KONKURS za imenovanje direktora/ice Agencije za nadzor osiguranja I. Pored opštih uslova, kandidat/kinja za direktora/icu Agencije za nadzor osiguranja treba da ispunjava sljedeće uslove: 1) da je državIjanin/ka Crne Gore sa prebivalištem u Crnoj Gori; 2) da ima najmanje kvalifikaciju visokog obrazovanja sedmi nivo (VII1), u obimu od 240 kredita CSPK-a; 3) da posjeduje profesionalno iskustvo od najmanje tri godine u oblasti osiguranja, prava ili ekonomije; 4) da tri godine prije imenovanja nije bio/la član/ica organa upravljanja u pravnom licu nad kojim je sproveden postupak likvidacije, odnosno stečaja; 5) da nije u konfliktu interesa na način propisan članom 182 Zakona o osiguranju. II. Kandidat/kinja za direktora/icu Agencije za nadzor osiguranja obavezan/na je da uz prijavu dostavi sljedeće dokaze u originalu ili ovjerenoj kopiji, a koji ne smiju biti stariji od tri mjeseca od dana dostavljanja prijave Agenciji: 1) uvjerenje o državljanstvu izdato od strane Ministarstva unutrašnjih poslova ili fotokopiju biometrijske lične karte izdatu od Ministarstva unutrašnjih poslova; 2) uvjerenje o prebivalištu kandidata/kinje izdato od strane Ministarstva unutrašnjih poslova; 3) diplomu ili uvjerenje o završenom nivou i vrsti obrazovanja; 4) profesionalnu biografiju; 5) ovjerenu izjavu kandidata/kinje da tri godine prije imenovanja nije bio/la član organa upravljanja u pravnom licu nad kojim je sproveden postupak likvidacije, odnosno stečaja; 6) ovjerenu izjavu kandidata/kinje da ne postoji konflikt interesa iz člana 182 Zakona o osiguranju; 7) pisani i obrazloženi predlog programa rada i ključnih prioriteta Agencije za nadzor osiguranja za mandatni period; 8) uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta. III. Direktor/ica Agencije za nadzor osiguranja se imenuje na period od pet (5) godina. IV. Rok za podnošenje prijave je 15 dana od dana objavljivanja u dnevnim novinama. Ovaj javni konkurs se objavljuje u "Službenom listu Crne Gore", dnevnim novinama „Pobjeda” i na internet stranici Zavoda za zapošljavanje Crne Gore. V. Neblagovremene ili nepotpune prijave i prijave uz koje nijesu priloženi svi potrebni dokazi (original ili ovjerena fotokopija i ovjerene izjave) neće se razmatrati. VI. Prijava kandidata/kinja treba da sadrži ime i prezime, adresu prebivališta, kontakt telefon i e-mail adresu kandidata/kinja. VII. Razgovor za kandidatima/kinjama koji ispunjavaju uslove iz konkursa obavlja Savjet Agencije za nadzor osiguranja. VIII. Lice koje se kandiduje za direktora/icu Agencije za nadzor osiguranja dužno je dostaviti kompletnu dokumentaciju u zatvorenoj koverti, na sledeću adresu: Savjet Agencije za nadzor osiguranja, ul. Moskovska 17A, M/C1, 81000 Podgorica, sa naznakom “Za javni konkurs za imenovanje direktora/ice Agencije za nadzor osiguranja” Kontakt osoba koja daje informacije u vezi konkursa: Vuk Mandić, Glavni kontrolor za primjenu regulative, licenciranje i opšte pravne poslove; e-mail: vuk.mandic@ano.co.me; kontak telefon: 382 20 513 502.
Naziv zanimanja
VSS
Broj prijave
201762302020
Zanimanja
VSS

Telefon
020-513-502
Fax
020-513-503
agencija@ano.co.me

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima