OGLASI

LJEKAR/KA NA SPECIJALIZACIJI IZ PORODIČNE MEDICINE
JZU DOM ZDRAVLJA KOTOR
Kotor
16/01/2023

OPIS POSLA

Datum oglasa
16/01/2023
Adresa
DOBROTA BB, KOTOR
Opština
KOTOR
Mjesto rada
Kotor
Radno iskustvo
12
Dužina zaposlenja
Na neodređeno vrijeme
Radno mjesto
Novootvoreno
Raspored radnog vremena
Ostalo
Nije obezbijeđen
Tip prijave
Konkurs
Rok prijave
1. Za konkurs, zdravstveni radnici moraju ispunjavati sljedeće uslove: - završen Medicinski fakultet (VII nivo kvalifikacije) - položen stručni ispit - najmanje jedna godina radnog iskustva nakon položenog stručnog ispita - opšta zdravstvena sposobnost 2. Kandidati su dužni da uz prijavu na konkurs prilože sljedeće dokaze: - prijavu na Javni konkurs - dokaz o završenim studijama na Medicinskom fakultetu ili nostrifikovanu diplomu stečenu na stranom fakultetu, VII nivo kvalifikacije (ovjerena kopija) - uvjerenje o položenom stručnom ispitu (ovjerena kopija) - dokaz o dužini radnog odnosa (minimum jedna godina) - licenca za rad (ovjerena kopija) - uvjerernje o opštoj zdravstvenoj sposobnosti - dokaz o uspjehu na studijama izražen prosječnom ocjenom - dokaz o uspjehu iz predmeta iz oblasti za koju se dodjeljuje specijalizacija - dokaz o dužini studiranja - dokaz o poznavanju stranog jezika (engleski, njemački, ruski, francuski, italijanski), o čemu se dostavlja dokaz nadležne visokoškolske ustanove. - dokaz o crnogorskom državljanstvu (ovjerena kopija biometrijske lične karte ili uvjerenje) -kandidatu koji je duže studirao od roka utvrđenog obrazovnim programom (roditeljsko odsustvo, duža bolest ili upućivanje na stručnu praksu, odnosno usavršavanje od strane nadležne ustanove u kojoj je studirao) bodovi se neće odizumati, uz obavezno podnošenje odgovarajućeg dokaza (Rješenje fakulteta/ Ministarstva zdravlja ili upisano vrijeme mirovanja studija u indeksu) - pored navedenih dokaza, za kandidate koji se prijavljuju za specijalizaciju iz oblasti porodične medicine vrednuju se sljedeći dokazi iz čl. 5 Pravilnika: a) dokaz o završenom četvoromjesečnom postdiplomskom intenzivnom kursu za izabrane doktore u Crnoj Gori, b) dokaz o završenom specijalizovanom postdipolomskom kursu za edukatore/mentore/predavače, c) dokaz o završenoj specijalizaciji. 3. Izbor kandidata po konkursu vršiće se u skladu sa Pravilnikom o kriterijumima i postupku za odobravanje specijalizacija i pravima i obavezama kandidata kojima je odobrena specijalizacija prema zdravstvenoj ustanovi ( Sl. list CG 22/2016). Rok za prijavu na konkurs je 15 dana od dana objavljivanja. Odluka o izboru kandidata će se objaviti na oglasnoj tabli zdravstvene ustanove i dostaviće se svim kandidatima koji su se prijavili na javni konkurs u roku od sedam dana od dana donošenja odluke. Kandidati koji su se prijavili za dodjelu specijalizacije, a koji nisu izabrani mogu izvršiti uvid u svoju i dokumentaciju kandidata kome je odobrena specijalizacija u roku od 15 dana od dana prijema odluke o odobravanju specijalizacije. Odluku o odobravanju specijalizacije saglasno citiranom Zakonu i Pravilniku donosi direktor u roku od sedam (7) dana od dana prijema rang liste kandidata. Prijave sa dokazima, u zatvorenoj koverti, sa naznakom - prijava na konkurs za specijalizaciju - dostavljaju se na arhivu ustanove ili putem pošte na adresu: JZU Dom zdravlja Kotor, Jadranska 61, 85330 Kotor. Kontakt telefon: 032 /334-540 Nepotpune i neblagovremene prijave neće se razmatrati. Svi kandidati, osim posebnih, moraju ispunjavati i opšte uslove koji su istaknuti u uokvirenom dijelu pod naznakom opšti uslovi.
Naziv zanimanja
Doktor medicine (VII/1 SSS)
Broj prijave
200952300028
Vještine
Položen stručni ispit

Telefon
032/334-537,032/334-540
Fax
032/334-537
domzdrpravna@t-com.me

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima