OGLASI

Savjetnik/ca III za poslove arhive- lice sa invaliditetom
OPŠTINA TIVAT
Tivat
28/07/2023

OPIS POSLA

Datum oglasa
28/07/2023
Adresa
TRG MAGNOLIJA BB
Opština
TIVAT
Mjesto rada
Tivat
Radno iskustvo
12
Dužina zaposlenja
Na neodređeno vrijeme
Radno mjesto
Novootvoreno
Raspored radnog vremena
Ostalo
Nije obezbijeđen
Ishrana
Organizovana
Tip prijave
Oglas
Rok prijave
1.U Sekretarijatu za lokalnu upravu Opštine Tivat, oglašava se popuna radnog mjesta SAVJETNIK/CA III ZA POSLOVE ARHIVE – lice sa invaliditetom, jedan/na izvršilac/teljka na neodređeno vrijeme. 2.Uslovi za obavljanje poslova navedenog radnog mjesta i potrebna dokumentacija: •Da je lice punoljetno i da je državljanin Crne Gore (dostaviti fotokopiju biometrijske lične karte) •Da je lice psihofizički sposobno za vršenje poslova radnog mjesta (kandidat koji je izabran odlukom o izboru kandidata, dostavlja starješini državnog organa, najkasnije u roku od osam dana od dana dostavljanja te odluke ljekarsko uvjerenje koje nije starije od šest mjeseci) •Da lice nije osuđivano za krivično djelo koje ga čini nedostojnim za rad u državnom organu i da se protiv lica ne vodi krivični postupak za krivično djelo za koje se gonjenje preduzima po službenoj dužnosti (dostaviti uvjerenje nadležnog suda ne starije od šest mjeseci, dok uvjerenje iz kaznene evidencije pribavlja organ po službenoj dužnosti) •Stečeno srednje obrazovanje – VI nivo (u obimu od 180 kredita CSPK-a) dostaviti ovjerenu fotokopiju diplome ili uvjerenja o stečenom nivou obrazovanja •Položen stručni ispit za rad u državnim organima (dostaviti ovjerenu fotokopiju uvjerenja) •Najmanje jedna godina radnog iskustva (dostaviti uvjerenje poslodavca o potrebnom radnom iskustvu) •Rješenje o utvrđenom statusu lica sa invaliditetom (dostaviti ovjereno rješenje) •Poznavanje rada na računaru (dostaviti adekvatan dokaz) 3.Radni odnos u državnom organu može zasnovati i lice bez položenog stručnog ispita, pod uslovom da isti položi u roku od jedne godine od dana zasnivanja radnog odnosa, u skladu sa članom 34 stav 3 Zakona o državnim službenicima i namještenicima (“Sl. list Crne Gore”, br. 02/18, 34/19, 08/21). 4.Probni rad je obavezan za državnog službenika koji prvi put zasniva radni odnos na neodređeno vrijeme u državnom organu. Probni rad traje jednu godinu. 5.U državnom organu ne može da zasnuje radni odnos lice koje je korisnik prava na penziju, u skladu sa zakonom. 6.Zaposleni kome je isplaćena otpremnina po osnovu sporazumnog prestanka radnog odnosa u privrednom društvu, javnoj ustanovi i drugoj javnoj službi, čiji je većinski vlasnik država odnosno jedinica lokalne samouprave ili država, odnosno jedinica lokalne samouprave ima učešće u kapitalu, ne može da zasnuje radni odnos u državnom organu i organu države uprave, u periodu od pet godina od dana isplate otpremnine. 7.Zaposleni kome je isplaćena otpremina po osnovu prestanka potrebe za njegovim radom u privrednom društvu, javnoj ustanovi i drugoj javnoj službi, čiji je većinski vlasnik država, odnosno jedinica lokalne samouprave ili država, odnosno jedinica lokalne samouprave ima učešće u kapitalu, osim zaposlenog koji je lice sa invaliditetom, ne može da zasnuje radni odnos u državnom organu i organu državne uprave u periodu od godine dana od dana isplate otpremnine. Ograničenje se ne odnosi na zaposlenog koji vrati cjelokupni iznos isplaćene otpremnine. 8.Provjera znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina, zavisno od kategorije radnog mjesta će se sprovesti u skladu sa članom 46 Zakona o državnim službenicima i namještenicima ("Sl. list Crne Gore", br. 2/18, 34/19, 08/21 i 37/22) i Uredbom o kriterijumima i bližem načinu sprovođenja provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina za rad u državnim organima ("Sl. list Crne Gore", br. 50/18) . 9.Pisano testiranje sastoji se od teorijskog i praktičnog dijela i podrazumijeva izradu pisanog testa. Teorijski dio pisanog testa sadrži 20 pitanja koja se odnose na provjeru znanja iz oblasti ustavnog sistema, organizacije, funkcionisanja, nacina rada i postupanje organa državne uprave. Praktični dio pisanog testa podrazumijeva izradu dva zadatka koji se odnose na provjeru znanja povezanih sa opisom poslova radnog mjesta za koje se sprovodi oglas. Spisak propisa potrebnih za pripremu praktičnog dijela: Uredba o kancelarijskom poslovanju organa državne uprave ("Službeni list Crne Gore", br. 047/19), Zakon o lokalnoj samoupravi („Sl. list Crne Gore“, br. 02/18, 34/19, 38/20, 50/22, 84/22), Odluka o organizaciji i načinu rada lokalne uprave Opštine Tivat ("Službeni list Crne Gore - opštinski propisi", br. 028/23), Zakon o arhivskoj djelatnosti ("Službeni list Crne Gore", br. 049/10 od 13.08.2010, 040/11), Zakon o upravnom postupku ("Službeni list Crne Gore", br. 056/14 od 24.12.2014, 020/15 od 24.04.2015, 040/16 od 30.06.2016, 037/17).Provjera znanja daktilografije, informatike (poznavanje rada na računaru) ili stranog jezika vrši se u skladu sa pravilima, odnosno standardima u ovim oblastima, u skladu sa članom 11 Uredbe o kriterijumima i bližem načinu sprovođenja provjere znanja, sposobnosti, kompetencija i vještina za rad u državnim organima ("Sl. list Crne Gore", br. 50/18) . Pisani test izraduje se u elektronskoj formi, pod šifrom. 10.O datumu, mjestu, vremenu i nacinu provjere, kandidati sa liste kandidata koji ispunjavaju uslove javnog oglasa ce biti obaviješteni preko zvanične internet stanice https://opstinativat.me/ najkasnije pet dana prije dana provjere. 11.Prijavu sa ličnom biografijom kao i kompletnu dokumentaciju (sve dokaze o ispunjavanju uslova za zasnivanje radnog odnosa) dostaviti u roku od 15 dana od dana objavljivanja javnog oglasa u zatvorenoj koverti (na kojoj je potrebno ispisati „JAVNI OGLAS –SAVJETNIK/CA III ZA POSLOVE ARHIVE - lice sa invaliditetom“, ime i prezime kandidata sa adresom i telefonskim brojem) neposredno na pisarnici Opštine Tivat ili preporučenom poštom na adresu: OPŠTINA TIVAT, Sekretarijat za lokalnu upravu-Odjeljenje za upravljanje ljudskim resursima, Trg Magnolija 1, 85320 Tivat. 12.Kontakt osoba za davanje informacija u postupku Javnog oglasa je mr Nataša Kruta – Rukovoditeljka Odjeljenja za upravljanje ljudskim resursima, na telefon 032/661-318.
Naziv zanimanja
VŠS
Broj prijave
201682300718
Vještine
Poznavanje rada na računaru
Zanimanja
VŠS

Telefon
032-661-318

  • Crnogorsko državljanstvo
  • Punoljetstvo
  • Zdravstvena sposobnost
  • Propisani nivo kvalifikacije obrazovanja
  • Neosuđivanost za krivično djelo koje kandidata čini nedostojnim za rad u državnom organu

  • Uvjerenje o državljanstvu Crne Gore
  • Uvjerenje o zdravstvenoj sposobnosti za obavljanje poslova radnog mjesta
  • Uvjerenje o položenom stručnom ispitu za rad u državnim organima